آیا در طول رژیم امکان جایگزینی، حذف و ترکیب غذاها وجود دارد؟

رژیم غذایی که به شما ارائه می‌شود بسیار دقیق است و توصیه‌ی ما این است که تا حد امکان از جایگزینی وعده‌های غذایی صرف نظر کنید. تنها مواردی که جایگزینی غذاها در آن بلامانع است، مواردی همچون مهمانی، سفر یا ... است. 
همچنین یادتان باشد وعده‌های غذایی را حذف و یا ترکیب نکنید. وقتی چند وعده غذایی را به صورت یکجا با هم مصرف کنید میزان کالری که در آن لحظه وارد بدنتان می‌شود بسیار بالاست و می‌تواند در طولانی مدت منجر به افزایش وزنتان شود، اما در شرایط خاصی مانند ماه رمضان رژیم به صورت خودکار تغییر می‌کند و چند وعده با هم ترکیب می‌شوند.

حذف وعده‌ها نیز نه تنها به کاهش وزن کمکی نمی‌کند، بلکه اشتهایتان را برای وعده‌های بعدی بیشتر می‌کند. اگر به هر دلیلی وعده غذایی را جا انداختید و در حال حاضر نوبت میان وعده شماست با توجه به شدت گرسنگی بهتر است وعده اصلی را جبران کنید. در وعده‌ای مثل صبحانه که شروع روز است و بدن به انرژی نیاز دارد توصیه می‌شود وعده اصلی جبران شود.

نکته قابل توجه این است که عقب انداختن وعده غذایی و نخوردن آن باعث می‌شود در وعده بعدی با ولع بیشتری غذا بخورید و احتمالا در خوردن زیاده‌روی کنید و میزان کالری زیادی را دریافت کنید. بنابراین توصیه می‌شود حتی‌الامکان از جا انداختن وعده‌های غذایی خوددداری کنید.

 

آیا پاسخ پرسش خود را گرفتید؟

× Successfully submitted! The form is valid.