در دوره رژیم چه تغییرات جسمانی و روانی رو شاهد خواهیم بود؟

هر فردی ممکن است با شروع رژیم غذایی دچار تغییر در خلق و خو شود که این مسئله کاملا طبیعی است چون فرد قبل از رژیم تمام غذاهای مورد علاقه اش را بدون توجه به کالری ها مصرف می کرده است اما با شروع رژیم این میزان کمتر می شود.
افراد وقتی دچار تغییر یا محدودیت می شوند در موقعیتی تنش زا قرار می گیرند. هر فردی می داند رژیم گرفتن به نفعش است اما به هر حال با یک منع روبرو است. رژیم گیرندگان ممکن است در ساعاتی از روز احساس بی حالی و ضعف کنند که در این زمینه پشتیبان ها راهکارهای لازم را به آنها می دهند.
ممکن است بعضی در چند روز ابتدایی رژیم دچار اختلال خواب و برخی دیگر پرخوری عصبی شوند. این افراد در واقع تازه متوجه مقدار غذای مصرفی شان در گذشته می شوند و چنین واکنش منفی از خود بروز می دهند.
اما رژیم عوارض دیگری نیز ممکن است به دنبال داشته باشد که از جمله می توان به یبوست، ریزش مو، افتادگی پوست، چروک شدن پوست، تیرگی پوست، سوء تغذیه و سرگیجه اشاره کرد.
خوشبختانه برای همه ی این عوارض در رژیم دکتر کرمانی راهکارهای لازم ارائه شده از جمله اینکه مصرف آب فراوان، میوه ها و سبزیجات از عوارضی مثل تیرگی پوست، چروک شدن پوست و یبوست جلوگیری می کند و مصرف مولتی ویتامین مینرال موجب می شود تا دچار کمبود ویتامین ها و در نتیجه ریزش مو نشوید.
نکته بسیار مهم صبر است چون تمام این موارد حتی ریزش مو موقت است. کافی است یک الی دو هفته صبر کنید تا این علائم از بین بروند. سپس بعد از چهار هفته متوجه تغییر در اندامتان خواهید شد و بعد از گذشت هشت هفته اطرافیان متوجه تغییرات شما می شوند. بعد از دوازده هفته کسی نیست که متوجه تغییر و خوش اندامی تان نشده باشد.

آیا پاسخ پرسش خود را گرفتید؟

× Successfully submitted! The form is valid.