برای جلوگیری از افتادگی و شلی پوست بعد از رژیم چه کاری باید انجام دھیم ؟

متاسفانه شل شدگی و افتادگی پوست تان زمانی شروع شده است که در حال افزایش وزن بودید یعنی با افزایش وزن پوست شما کشیده شده است و با لاغر شدن پوست شل و افتاده می شود.

شل شدن پوست بعد از رژیم اجتناب ناپذیر است ولی راهکارهایی وجود دارند که استحکام پوست را حفظ می کنند و از شل شدگی و افتادگی آن جلوگیری می کنند:

1- آهسته وزن کم کنید : کاهش وزن آهسته فرصت کافی برای ریکاوری به پوست را می دهد. بنابراین سعی کنید از رژیم های افراطی و کاهش وزن های شدید بپرهیزید.
2- حتما در کنار رژیم ورزش کنید: عضله سازی کنید و با ورزش های قدرتی جای چربی ها را با عضلات پر کنید. ساخت عضله در حال کاهش وزن علاوه بر سفت شدن پوست، مقدار کالری که می سوزانید را افزایش می دهد.
3- ویتامین A و C بخورید: میوه و سبزیجاتی بخورید که سرشار از ویتامین های A و C و E هستند و علاوه بر تامین آب بدن، موجب حفظ شادابی پوست شده و به ساخت کلاژن کمک می کنند. حتی اگر میوه و سبزیجات نمی خورید حتما از مکمل استفاده کنید.
4- سیگار نکشید: سیگار انعطاف پذیری گوشت را کم می کند و دود سیگار پروتئین های التهابی داخل پوست را بالا برده، تولید کلاژن را کاهش می دهد و باعث چین و چرک می شود.
5- آب فراوان بنوشید: کم آبی موجب آسیب به سلول های پوست می شود و موجب خشکی و عدم انعطاف پذیری شان می شود.

اگر با وجود رعایت موارد بالا همچنان پوست شل و افتاده ای دارید، می توانید از جراحی ابدومینوپلاستی استفاده کنید. برخی ادعا دارند که جراحی لیپوماتیک نیز می تواند از شلی پوست جلوگیری کنید در حالی که این جراحی نوعی پیکر تراشی است و تاثیر زیادی در جلوگیری از شل شدن پوست ندارد.

مطالب مرتبط

آیا پاسخ پرسش خود را گرفتید؟

× Successfully submitted! The form is valid.